Sestava rozdělovač-sběrač se směšováním 1", 4 okruhy, mosaz

Katalogová cena bez DPH: 12 038 Kč

Katalogová cena s DPH: 14 565,98 Kč

Akční sleva 20 %

Vaše cena bez DPH: 9 630,40 Kč

Vaše cena s DPH: 11 652,78 Kč

 • Výrobce: TOP ARMATURY
 • Katalogové číslo: RS-4 MIX
 • Termín dodání (dny): 2
 • Počet v balení: 1 ks
 Instalační a montážní návod RS MIX
 Alpha1 L

RS MIX - Mosazná sestava rozdělovače pro podlahové vytápění s koncovkami 3/4"EK. (čerpadlo GRUNDFOS ALPHA1 L 25-40 180 mm, diferenční ventil, směšovací ventil ESBE)

Technická specifikace:

Mísící sestava pro rozvody teplovodního podlahového vytápění a pro připojení ústředního topení – radiátorů, se skládá z těchto částí:

1.    Tělo topné vody – je osazeno průtokoměry, automatickým odvzdušňovacím ventilem, vypouštěcím ventilem a diferenčním ventilem.

2.    Tělo vratné vody – je osazeno uzavíracími ventily, vypouštěcím ventilem a kulovou armaturou ¾“.

3.    Mísící sada – je osazena oběhovým čerpadlem, ventilem ESBE a vstupní kulovou armaturou ¾“.

2ks příložný teploměr a 1x PTC příložný termostat pro čerpadlo.

Průtokoměry – slouží k nastavení průtoku topné vody v l/min. jednotlivých topných smyček. Po uvolnění červené pojistky, směrem nahoru, provedeme regulaci za spodní černou plastovou část. Šroubováním doprava (po směru hodinových ručiček, pouze rukou, bez použití nářadí) snižujeme průtok topné vody ve smyčce až do úplného uzavření. Šroubováním doleva (proti směru hodinových ručiček) zvyšujeme průtok topné vody ve smyčce až do úplného otevření. Na průhledné části průtokoměru vidíme okamžitý průtok v l/min. Po nastavení průtoku zacvakneme zpět červenou pojistku. Maximální provozní tlak je 1 Mpa.

Termostatický směšovací ventil ESBE - slouží pro namíchání teploty topné vody do smyček a umožňuje držet teplotu topné vody na nastavené hodnotě. Hodnoty nastavení je možné měnit po sundání krytky směšovače ESBE a otáčením kolečka doprava (po směru hodinových ručiček) lze teplotu topné vody snížit ze 60°C až na 35°C. Otáčením doleva lze teplotu topné vody zvyšovat z 35°C až na 60°C. Alternativně 20-40°C.

Regulátor diferenčního tlaku – slouží k odstranění hluku vznikajícího zvýšením diferenčního tlaku v soustavě (při částečném nebo úplném uzavření některých topných okruhů) a zároveň zajišťuje ochranu čerpadla udržením minimálního průtočného množství.

Uzavírací ventily – jsou určeny k uzavírání a otevírání dané topné smyčky. Standardně osazeny ruční hlavicí. Lze ale osadit i elektrotermickým pohonem TRP, který lze ovládat prostorovým termostatem PT91.

Čerpadlo – Sestava je osazena čerpadlem GRUNDFOS ALPHA1 L 25-40 180 mm, které zajišťuje nepřetržitou cirkulaci topné vody v systému.

Hloubka sestavy je 130 mm.

Doporučený rozměr skříně: skříň pod omítku 715 mm, skříň nad omítku 615 mm.

 

Instalační a montážní návod pro sestavy rozdělovačů pro rozvody teplovodního podlahového topení a ústředního vytápění RS MIX s čerpadlem GRUNDFOS ALPHA1 L 25-40 180 mm.

 

Sestavy rozdělovačů RS jsou určeny pro rozvody teplovodního podlahového topení a ústředního vytápění. Rozdělovač je osazen průtokoměry (horní část sestavy RS) sloužícími k nastavení průtoku topné vody v l/min. jednotlivých topných smyček. Po uvolnění červené pojistky směrem nahoru provedeme regulaci za spodní černou plastovou část. Šroubováním doprava (po směru hodinových ručiček pouze rukou bez použití nářadí) snižujeme průtok topné vody ve smyčce až do úplného uzavření. Šroubováním doleva (proti směru hodinových ručiček) zvyšujeme průtok topné vody ve smyčce až do úplného otevření. Na stavoznaku (průhledné části průtokoměru) vidíme okamžitý průtok v l/min. Po nastavení průtoků zacvakneme zpět červenou pojistku. Max. provozní tlak 1 Mpa.

Sestava rozdělovače RS je osazena samočinným směšovačem ESBE, který umožňuje držet teplotu topné vody na nastavené hodnotě. Hodnoty nastavení je možné měnit po sundání krytky směšovače ESBE a otáčením kolečkem směrem doprava (po směru hodinových ručiček) v rozsahu 1-6 lze teplotu topné vody snížit a otáčením doleva lze teplotu topné vody zvýšit. Automatické uzavření směšovače ESBE nastane, pokud teplota topné vody překročí o 20°C nastavenou hodnotu. Samočinnou regulaci teploty topné vody zajišťuje termostatický regulační prvek, který je obtékán výstupní (smíchanou) vodou. V závislosti na její teplotě reguluje množství protékající teplé a smíchané vody. Max. provozní tlak 1 MPa. Teplotní regulační rozsah 35-60°C (alternativně 20-40°C).

Sestava rozdělovačů RS je osazena regulátorem diferenčního tlaku, který slouží k odstranění hluku vznikajícího zvýšením diferenčního tlaku v soustavě (při částečném nebo úplném uzavření některých topných okruhů) a zároveň zajišťuje ochranu čerpadla udržením minimálního průtočného množství. Diferenční tlak je nastavitelný v rozsahu 10-70 kPa regulační hlavicí, která zároveň slouží jako ukazatel momentálního nastavení. Diferenční tlak nastavíme regulační hlavicí, kterou utáhneme směrem doprava. Uzavřeme všechny topné smyčky a zapneme čerpadlo na provozní rychlost. Dále začneme povolovat regulační hlavici diferenčního ventilu, až uslyšíme změnu hladiny hluku, povolíme ještě o čtvrt až půl otáčky. Toto nastavení je pouze orientační.

Spodní část rozdělovače RS je osazena uzavíracími ventily na kterých není možné provádět regulaci a jsou určeny k uzavírání a otevírání dané topné smyčky a to buď ruční hlavicí, která je standardně osazena. Po jejím sejmutí lze uzavírací ventil osadit elektrotermickým pohonem TRP, který lze ovládat prostorovým termostatem PT91 nebo bezdrátovou regulací.

Sestava rozdělovačů RS je standardně osazována čerpadlem GRUNDFOS ALPHA1 L 25-40 180 mm. Čerpadlo zajišťuje nepřetržitou cirkulaci topné vody v systému.

U sestav rozdělovačů RS je vpravo pod čerpadlem přívod topné vody (přes kulovou armaturu 3/4“ se připojuje přívod od zdroje tepla). V levé části je zpátečka topné vody (přes kulovou armaturu 3/4“ se připojuje zpátečka od zdroje tepla).

Hloubka sestavy RS je 130 mm.

Doporučujeme

Skříň pro rozdělovače RS MIX, pod omítku, šířka 715mm

 • Kat.číslo SP-715

bez DPH 1 560,80 Kč

s DPH 1 888,57 Kč

Skříň pro rozdělovače RS MIX, nad omítku, šířka 615mm

 • Kat.číslo SN-615

bez DPH 1 493,60 Kč

s DPH 1 807,26 Kč

Potrubí PEX-AL-PEX 16x2 role 200m

 • Kat.číslo PEX-AL-PEX 16x2

bez DPH 12,19 Kč

s DPH 14,75 Kč

Svěrné šroubení G3/4“ Eurokonus na potrubí PEX-AL-PEX 16x2

 • Kat.číslo G34xP16x2

bez DPH 27 Kč

s DPH 32,67 Kč

TOP ARMATURY TRP-24NC termopohon bez proudu uzavřeno 24V, závit M30x1,5

 • Kat.číslo TRP-24NC

bez DPH 279,30 Kč

s DPH 337,95 Kč

TOP ARMATURY TRP-24NO termopohon bez proudu otevřeno 24V, závit M30x1,5

 • Kat.číslo TRP-24NO

bez DPH 279,30 Kč

s DPH 337,95 Kč

Pokojový termostat PT91 manuální 230V pro termopohony

 • Kat.číslo PT91

bez DPH 179,40 Kč

s DPH 217,07 Kč